Profile Picture Mirosval

Mirosval

My GitHub My Twitter

Roulette I

Published 10 July 2014

Pred časom sa mi dostal do ruky link na zaujímavý článok o rulete, nazvaný “Ako som zarobil peniaze a kúpil si Lexus SC430-2003”. Veľmi som tomu neveril, ale snažím sa mať hlavu otvorenú, tak som si to aspoň prečítal. V tomto poste by som teda chcel zhrnúť svoje postrehy.


Tento článok pozostáva z 3 častí:

  1. Analýza pôvodného článku a metódy
  2. Štatistická simulácia metódy a jej vyhodnotenie
  3. O čo vlastne ide a závery

Na prvý pohľad je to zaujímavý článok od normálneho chlapíka. Ale po prvých pár paragrafoch úvodných kecov sa to rozbieha. Autor (ktorý nikde nie je podpísaný), píše 3 hlavné rozdiely medzi on-line a skutočným kasínom:

Nikto nevidí, čo hráč robí pri počítači. Nie sú tam žiadni manažéri miestností, kamery alebo pozorní krupieri školení na sledovanie hráčskych metód a stratégií. Je tam iba hráč a jeho počítač.

To je síce pravda, že pri online hraní vás nikto fyzicky nevidí, lebo ste doma. Avšak pán autor zabudol, spomenúť, že okrem vás a vášho počítača je tam ešte server, ktorý vlastní kasíno. Tento server vidí vaše karty, ako rýchlo, ako často, a akú sumu staviate, skrátka vidí oveľa viac ako vidí ktokoľvek vo fyzickom kasíne. V klasickom kasíne si nikto nezapisuje vaše všetky stávky.

Nie sú žiadne limity na stávkovanie. V skutočnom kasíne musia hráči uzatvoriť stávky za menej ako 20 sekúnd. Ďalšou výhodou hrania on-line je, že hráči môžu pred uzavretím stávok počkať, takže môžu urobiť ten najlepší možný ťah.

To, či v skutočnom kasíne limity sú alebo nie sú neviem, avšak nerozumiem ako vám pomôže čakať s uzatvorením stávky, keďže ruleta je prakticky hra jedného hráča a stávky ostatných hráčov nič nemenia.

Keď hráte v on-line kasíne, môžete v skutočnosti dávať do stávky veľmi malé sumy, čo je nevyhnutné na to, aby táto metóda efektívne fungovala. V žiadnom skutočnom kasíne by vám to nedovolili.

Znova neviem ako je to v skutočnom kasíne, ale to či táto metóda funguje, si ukážeme za chvíľu.

Pre lenivších tu opíšem celú tú metódu:

Hlavný princíp tejto metódy je založený na opakovanom stávkovaní malých súm na základe prvej stávky. Používanie takejto schémy je 100 % legálne. Túto techniku som použil pri hraní rulety on-line a už v priebehu 5 mesiacov sa mi podarilo získať dosť peňazí na kúpu vysnívaného auta.

  1. Každú novú hru začínam stávkou 1 € na čierne číslo.
  2. Ak prehrám (guľôčka padne na červené číslo), zdvojnásobím stávku na tú istú farbu (čiernu).
  3. Ak vyhrám, začnem novú hru so stávkou 1 € na opačnú farbu.

Keď som si toto prečítal, začal som byť ešte podozrievavejší, pretože:

Niektorí ľudia si myslia, že je rozumnejšie začať s menšou sumou na konte a že to vykompenzujú tým, že budú hrať opatrne, ale pravdou je, že im hrozí oveľa vyššie riziko prehry.

Nie, riziko prehry je v každej individuálnej stávke (ak sa bavíme o čiernej a červenej) rovnaké.

98 % ľudí hrá bez akejkoľvek logiky alebo metódy. To je ten dav, na ktorom všetky kasína zarábajú svoje zisky. Títo ľudia nechápu hru z hľadiska kalkulácií a logických výsledkov.

To je dosť možné. Ľudia, ktorí chápu ako ruleta funguje ju nehrajú a tie 2% sú ľudia, ktorí využívajú iné taktiky.

nesmiete zabúdať na to, že všetci ostatní hráči majú iba 50 % šancu na výhru, ale ak zdvojnásobíte svoje stávky, vaša šanca na výhru sa bude maximálne približovať 100 %. A to je niečo, čo obyčajní hráči nikdy nedokážu pochopiť!

Tu sú hneď 2 závažné chyby:

  1. Nielen ostatní hráči, každý má 50% šancu na výhru.
  2. Nie je to 50%, ale 48,65% pretože v rulete je červená (18), čierna (18) a zelená (1) a teda červená a čierna majú šancu 18/37, ak sa bavíme o Francúszkej verzii. V Americkej je to ešte horšie, lebo tam sú 2 zelené polia.

Graf, ktorý tam k tomu je je síce pekný, ale je to totálny nezmysel.

Na konci článku ešte nasleduje link na to spomínané on-line kasíno, kde sa dá takto skvele zarobiť a kopec komentárov od “úspešných” hráčov, ktorí takto zarobili už veľa peňazí™.

Pokračujte Štatistická simulácia metódy a jej vyhodnotenie

comments powered by Disqus